Přihláška do SONZ

Srpen 2010

Deníček » Pozastavení

29. srpna 2010 v 14:12 | *LOvE-BuDGiEs* |  Já a blog - Diary
Ano je to tak.
Musím pozastavit.
protože se budu muset moc učit moc, moc moc učit. Chci mít totiž co nejlepší známky ;). Takže pozastavuji od středy od 1.9- ,........ newím do kterého. Takže né že mi tady někdo bude psát že si mě maže a k němu nechodím. Protože se budu muset pořádně učit a ještě ke všemu hrát na housle. Takže budu mít tenhle rok fakt dost náročnej. Takže... nemám navybranou. Je to na vás zda si mě necháte nebo si mě SMAŽETE. Je to na vám takže do toho 1.9. tady možná budu možná. Ale články už psát nebudu budu se totiž psychicky i fyzicky připravovat na školu. ;) xD
Takže mějte se tady krásně možná přednastavím články ale nebudu ONLINE. takže mějte se zatím vám odepisovat budu ale potom už ne. Moc mě to mrzí ale nemám jinou možnost. Možná vás ve škole oběhnu. Ale články asi psát nebudu. Zatím se mějte papa ;)PLS:
tady se přidejte:
a tady pls dejte líbí se mi ;):
PLS moc to potřebuje má kámoška PLS. Napište mi do comentu kolikátej to byl hlas a co chcete jako odměnu. Předem vám děkuji.

Deníček » Pepíček

29. srpna 2010 v 11:03 | *LOvE-BuDGiEs* |  Já a blog - Diary
Mno víte je to tak.
Póĺí asi nebude poli ale pepíček ;) protože ta andulka už jméno má
chtějí ji nám darovat. ;)
ale mamka zatím říkala peněz mám málo takže až budu mít našetřeno 500 Kč nebo 600 Kč tak potom si ho mohu vzít protože když by musel k veterináři tak aby nám tady potom neumřel. Mamce jsem totiž říkala že nechci aby mi platila mé mazlíčky. Zatím mám 471Kč a má mi přijít 30 Kč to bude nějak kolem těch 500 Kč ;) a potom se bude rozhodovat vše nechci utratit za kraviny chci to vložit do mých mazlíčků ;) dám vám sem pár informací a fotek ;)

Jméno: Pepíček
Bydliště: Ostrava
Co mluví: Pepíček, Ahoj
dokrmována? Ano, ručně odchována
cena: nic darují
Barva: zeleno-žlutý klučina

1
2
3
4
Tak co líbí ? ;) ale snad to není holka protože má hnědé ozobí xP snad je to kluk xD

MLuvení

29. srpna 2010 v 10:45 | *LOvE-BuDGiEs*
Některé andulky se naučí pár slov, avšak ne každá má tento talent. Říká se, že samečci mluví spíše než samičky. Dokázáno to však není. Pokud se chcete pokusit naučit svou andulku mluvit, přimějte ji k aktivní spolupráci při péči o ni. Stále stejnými slovy popisujte, co se chystáte udělat. Nebude rozumět, co říkáte, ale může se naučit spojit si slova s činnostmi. Zapojte svou andulku i jinak. Říkejte například ,,ahoj", jestliže na chvilku odcházíte z pokoje, stále opakujte její jméno nebo si sedněte před klec, až bude v úplném klidu, a začněte na ni mluvit. Slova, která ji chcete naučit, často opakujte a používejte stejný tón hlasu.

Zadržení vejce

29. srpna 2010 v 10:39 | *LOvE-BuDGiEs*
K zadržení vejce dochází vetšinou u mladých samiček nebo u samiček, které nemají partnera. Má-li samička v sobě vejce, poznáte snadno, protože v blískosti kloaky je patrná ,,boule". Pokud se samička vejce nemůže zbavit, začnou se projevovat příznaky nemoci, samička se posadí na dno klece a udělá ze sebe ,,kuličku". Můžete se jí pokusit pomoci a velmi opatrně jí namazat kloaku trochu oleje. Jestliže se vejce ani po hodině neobjeví, navštivte veterináře. Budete-li čekat příliš dlouho, může samička uhynout.

Klec nebo voliéra ?

27. srpna 2010 v 17:18 | *LOvE-BuDGiEs*
Pokud se chytáte koupit jednu nebo dvě andulky, je klec dostačující. Měla by být nejméně 60 cm dlouhá, 55 cm vysoká a 30 cm hluboká. Vzdálenost mezi mřížkami nesmí být příliš veliká: přibližně 1 cm (max. 16mm). Důležité však je, aby mezi nimi andulka nemohla prostrčit hlavu. Mřížky by měly být umístěny vodorovně, aby po nich mohla šplhat. Jestliže chcete chovat více andulek, doporučujeme nákup pokojové voliéry. Prodávají se v nejrůznějších velikostech a tvarech. V pokojové voliéře si mohou ptáci krásně protáhnout křídla. I velká voliéra je však pro ptáky omazaním. Andulky musí mít denně možnost proletět se po pokoji.

Deníček » Jsem zamilovaná

27. srpna 2010 v 15:41 | *LOvE-BuDGiEs* |  Já a blog - Diary

(snad vám hudba pojede)
ÁCH
zamilovala jsem se do jednoho hluka =♥
fajn kluka
je to slovák
jmenuje se Filip
jsem do něho úplně blázen
okouzlil mě
známe se asi 1 rok
a je mi s ním krásně.
chodí k nám stále častěji a častěji.
newím jak mu to říct.
Protože se bojím ale
myslím si že to oba cítíme.
Ale bojíme se to říct
tak mu to řeknu já
v pondělí budu u něho
doma a v úterý on zase u mě.
pokusím se mu to říct. A snad to nějak dopadne. Snad....
docela se bojím aby to neskončilo že...
se nebudeme vůbec přátelit.
Mno poliho si teď kupovat nebudu protože
bych ho nezvládala nic naučit.
atd...
neměla bych na něho čas
takže buď okolo vánoc nebo až o dalších prázkách.
takže snad ta láska mezi námi nějak dopadne a snad poliho koupím v nějakou dobrou chvíli, kdy ho dokáži něco naučit ;) a tak se s vámi loučím ahojky


PSSSS: jukněte na STYLSHOP.BLOG.CZ je tam nastaven new Lay a docela se mi poved. Zatím ahojky ;)

Deníček » Zase prší x(

24. srpna 2010 v 12:36 | *LOvE-BuDGiEs* |  Já a blog - Diary
Zdarec lidi ;)
týjo tolik lidinek ještě semnou
nikdy nespřátelilo.
Jste fakt fajn ;)
jen si vás musím přidat xD
takže jdu na to.
zatím pa ;)
potom přidám nějaké články ohledně chovu andulek. ;)

Deníček » Čavec xP

22. srpna 2010 v 16:40 | *LOvE-BuDGiEs* |  Já a blog - Diary
Ahojte
včera jsme byli na párty byla véélká sranda xD
měli tam i svou andulku byl to kluk jméno má těžké
a já si ho nezapamatovala.
je taky modrý
a povídá krásně xD
má velkou klec takovou jakou chci koupit Kattynce ;) už mám našetřeno skoro 500 Kč ;) takže budu moct zachvíli objednávat ;) a jsem zvědavá jak si Kattynka na novou klec zvykne ;)
mno nevím co více vám tady napsat mno ;)
jsem strašně moc ráda že semnou mnoho blogů chce kámošit ;) to jsem moc ráda a od uterka tady máme kolem 70 komentů to je rekord tohoto webu xD moc vám děkuji ;)
takže zatím ahoj budu tady online takže když mi něco napíšete hned vám odepíšu zatím ahoj ;)

Deníček » Zdarec xD

17. srpna 2010 v 15:10 | *LOvE-BuDGiEs* |  Já a blog - Diary
Ahojte ;)
mám dobré zprávy ;)
klec mám už skoro na cestě xD
bude véééélká xD
Chcete fotku ?
tak tedy dobře xD
dám vám ji sem ;)
Klec IZA II.-barevná
je krásná ;)
a ještě hračku ;)
Váleček s rolničkou 4cm
klec je krásně velká má dvoje dvířka takže v jedných bude v budoucnu budka ;) je tak akorát stojí to dohromady 547 Kč bez poštovného ;) ale i ta hračka není špatná ;) mno za chvilku jdu do knihovky abych se nenudila, si jdu půjčit knížku xD ;) a na poliho mám odložené penízky. Mamka totiž říkala že když budu mít na klec a koupím ji (což bude co nevidět) tak mi  poliho dovolí ;) protože do malé naši klícky by se asi oba nevešli xD. Tak jo já už poletím tak papa ;)

Deníček Kattušky» Záchrana...

14. srpna 2010 v 20:01 | *LOvE-BuDGiEs* |  Kattynka - Deníček
Včera jsme v Kiki blbly s vodou xD
strašně moc se mi to líbilo ale byla jsem celá mokdá a pořád mi to klouzalo a měla jsem celou hlavičku mokrou xD ale potom jsem omylem spadla hlavičkou do skleničky s vodou. Byla jsem úplně celá mokrá jenom ocásekjsem měla suchý. Takže mě vlastně Kristy zachránila ;) Dneska se byla podívat do zverimexu na andulky a našla tam pravého. Který by byl pro mě uplně super ;) vůbec se jí nebál koukal se na ni ;) a byl modro-bílý ;) je prý krásný ;). Takže dneska se kristy bude ptát mamky jestli si pro něho může zítra nebo pozítří zajít ;) Protože kámoška si koupila hodinky za 230 Kč a to vloží do poliho ;) už se na něho moc těším.

Diktovala Kattynka, psala majitelka (Kristy)